qnetworks-logo

MP2110A

Beskrivning

För 25G till 800G flerkanalig optisk modul/enhet FoU och tillverkning

Allt-i-ett BERT och provtagningsoscilloskop

  • Anpassat inbyggt 4-kanals samplingsoscilloskop och 4-kanals BERT
  • Snabb mätning och hög prestanda förkortar testtider, förbättrar avkastningen och minskar kapitalinfrastrukturkostnaderna
    • Provtagning oscilloskop
      • Snabbt: 250 ksamples/s för att mäta 1 Msamples på cirka 5 s
      • Hög känslighet: –15 dBm (typ., SMF)
      • Bred bandbredd: 35 GHz (optisk, SMF), 25 GHz (optisk, MMF), 40 GHz (elektrisk)
      • Låg jitter: 200 fs rms (typ.)
      • Både NRZ- och PAM4-signalanalys, Stöder 53-Gbaud-analys med PAM4
      • Inbyggd 26/53 Gbaud Clock Recovery Unit (CRU) för både NRZ och PAM4
      • NRZ Jitter-komponentanalys
    • BERT
      • Low-Jitter PPG: 600 fs rms (typ.)
      • Högkänslig ED: 25 mV (typ.)
  • Inbyggd PC för stabil och snabb prestanda
  • Exempelprogram för enkel konfiguration av mätsystem

Applikationer som stöds: Utvärdering av fysiska lagerprestanda för 25G/50G/100G/200G/400G/800G optiska transportmoduler, optiska kablar och tillhörande delar som används av datacenter, Core/Metro-nätverk, 4G/5G mobil backhaul och 5G mobil fronthaul

Överföringsvägar: Ethernet, eCPRI/RoE, CPRI, SDH/SONET, OTN, InfiniBand, Fiber Channel
Optiska transceivermoduler: SFP28, QSFP28, CFP2/4/8, SFP56, QSFP56, OSFP, QSFP-DD
Kablar: Active Optical Cables (AOC), Direct Attach Cables (DAC)
Enheter: TOSA, ROSA, High-Speed ​​Optical Engine, PHY, Driver ICs

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”MP2110A”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

brown round cookie on white surface
Vi använder kakor!

Vi vill att ditt besök på sidan ska bli så bra som möjligt. Här kan du läsa om vad vi sparar.