qnetworks-logo

FMC-1000M, OAM Managed

FMC-1000M-familjen är Gigabit Ethernet 10/100 / 1000Base-T till 1000Base-X Web Smart OAM / IP-baserade hanterade fibermediumkonverterare, som ger enkel kontroll- och inställningsfunktion på varje Ethernet-port via ett bandnätverk via en webbläsare . FMC-1000M-mediekonverterare ger dig fiberkabelskontakten. Både multiläge- och enkelläget-omvandlarmodeller finns tillgängliga såväl som BiDi som tillåter dubbelriktad överföring med bara en enda fiberkabel. Auto-förhandling kommer att skräddarsys automatiskt för att konvertera både halvduplex- och fullduplexsignaler enligt IEEE802.3u-standarder. LED-indikatorer signalerar omvandlarens effektstatus, UTP-porthastighet, Länk och duplexstatus, FX-port Länk och duplexstatus.

Beskrivning

10/100/1000Base-T to 1000Base-X Web Smart OAM Managed Converter

The FMC-1000M family are Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T to 1000Base-X Web Smart OAM/IP based managed fiber media converters, which provide simple control and setting function on each Ethernet port through out of band network via a Web browser. The FMC-1000M media converters give you the fiber cabling connector, Both multi-mode and single mode converter models are available as well as BiDi which allows bi-directional transmissions using only a single fiber cable. Auto-negotiation will automatically tailor to convert both half-duplex and full-duplex signals, according to IEEE802.3u standards. LED indicators signal the power status of the converter, UTP port speed, Link, and duplex status, FX port Link and duplex status.

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”FMC-1000M, OAM Managed”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

brown round cookie on white surface
Vi använder kakor!

Vi vill att ditt besök på sidan ska bli så bra som möjligt. Här kan du läsa om vad vi sparar.