qnetworks-logo

CWMD-180, Rack Mount

CWMD-180 är 18-kanals Dual Fiber CWDM MUX / DEMUX, 1U rackmontering för CWDM våglängder från 1271nm till 1611nm. När fibertillgängligheten är begränsad kan CWMD-180 CWDM Mux / Demux öka bandbredden på den befintliga fiberinfrastrukturen. Genom att använda 18ch CWDM Mux Demux kan upp till 180 Gbps stöds på ett fiberpar.

MUX / DEMUX-racket med 18 kanaler ger den primära vågdelnings- och kombinationsfunktionerna för CWDM. Linjesidesvåglängder kräver översättning till klientsidesutrustning via ett transponderkort eller direkt anslutning till CWDM-våglängds SFP-moduler.

Beskrivning

1U Rack Mount, LC/UPC

The CWMD-180 is 18 channel Dual Fiber CWDM MUX/DEMUX, 1U Rack Mount design for CWDM wavelengths from 1271nm to 1611nm. When fiber availability is limited, the CWMD-180 CWDM Mux/Demux can increase the bandwidth on the existing fiber infrastructure. By using 18ch CWDM Mux Demux, up to 180 Gbps could be supported on a fiber pair.

The 18 channel MUX/DEMUX rack provides the primary wave division and combination functions for CWDM. Line side wave lengths require translation to client side equipment via a transponder card or direct connection to CWDM wavelength SFP modules.

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”CWMD-180, Rack Mount”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

brown round cookie on white surface
Vi använder kakor!

Vi vill att ditt besök på sidan ska bli så bra som möjligt. Här kan du läsa om vad vi sparar.